19963109861320155742

Limitovaná edice Fordu Focus – Na počest WTCC!

20. 11. 2012 • Novinky, Sport, Tuning

Pokud sledujete dění v mistrovství světa cestovních vozů, jistě Vám neuniklo, že se tuto sezónu zapojili do houfu BMW, Chevroletů a Seatů dva noví hráči. Nově totiž začala bojovat o body v tomto divácky velmi atraktivním seriálu značka Ford a Honda.

Já se milerád přiznám, že mě World Touring Car Championship baví mnohem víc, než například královna motorsportu Formule 1, ale o to teď naštěstí vůbec nejde. Hlavním hrdinou tohoto článku budiž prohlášena nová limitovaná edice Fordu Focus, která slaví právě rok vstupu do WTCC a zároveň také relativně úspěšné dokončení sezóny.

A co že tedy čítá tato speciální limitovaná edice? Na Focuse dostanete Frost White barvu laku a několik “rychlých pruhů”, které se inspirovaly právě na závodním speciálu. Exteriér čítá ale také zatmavená skla a 18” litá kola Rimstock Pro Race, která jsou obuta do pneumatik Yokohama Advan Sport s rozměry 235/40.

To nejdůležitější ale budeme hledat opět pod kapotou. Síla je totiž čerpána z turbodmychadlem přeplňovaného čtyřválce EcoBoost o objemu 1,6 litru, který dýchá skrze nerezové výfukové potrubí. Motor je navíc vybaven “upgrade balíčkem” Mountune MP200, který tomuto Focusu pomůže k výkonu 202 koní (149 kW) a ještě sympatičtějšímu točivému momentu 320 Nm!

Do interiéru ještě přibude pár emblémů WTCC, trocha karbonu, nové koberečky (opět s logem WTCC) a budete také bohatší o jednu klíčenku WTCC ( :-D ).

Dynamické parametry a cenu bohužel zatím neznáme, je ovšem jasné, že tato limitovaná edice se bude nabízet na všech světových trzích. Kolik peněz za něj Ford bude chtít, na to si budeme muset ještě počkat. Zatím to ale vypadá na velmi dobrou nabídku…

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz