dacia-jogger-2022-5

Nejlevnější kombi v Evropě drtí konkurenci: V Česku jej můžete pořídit pod půl milionu

23. 4. 2024 • Novinky, Zajímavosti

Jeden z největších kombi vozů dostupných v Evropě překonává i prestižní konkurenci, přičemž je k mání za neuvěřitelně nízkou cenu. Navíc nabízí až sedm míst pro pasažéry a výbavu, kterou umí nabídnout jen dražší rivalové.

V době, kdy se výbava a pohonné jednotky automobilů mění s ohledem na stále nová bezpečnostní a ekologická nařízení, působí klasické kombi, sestavené podle starého receptu jako zjevení z jiného světa,

Kombi patřící mezi nejlevnější dostupné nové vozy nabízí možnost přepravy až sedmi pasažérů, čímž může konkurovat i velkým SUV. Jedno z nejlevnějších nových aut, které si lze momentálně pořídit, poskytuje podobné možnosti jako mnohem dražší velké vozy předních značek.

Není náhoda, že podobné auto nabízí Daciai. Jogger je zvláštním jevem na současné automobilové scéně a i pro samotnou značku Dacia představuje neobvyklý hybrid mezi SUV, MPV a klasickým kombi. A to za cenu, za kterou byste u konkurence těžko koupili malý hatchback.

Auto potěší ty, kteří preferují tradiční ovládání a nejsou nadšeni digitálními prvky. Dacia velmi chytře zjistila, co její klienti chtějí a rozhodla se jim to poskytnout. Jednoduchá, snadno ovladatelná vozidla bez zbytečných funkcí, které by zvyšovaly cenu a komplikovaly provoz. A to za cenu, která je těžko odolatelná a konkurenceschopná nejen ve srovnání s ostatními vozidly, ale i s těmi prémiovými.

Pětimístný Jogger je v základní výbavě k dostání za pouhých 417 500 Kč, v nejlepší výbavě Extreme, obsahující outdoorové prvky a řadu doplňků, pak za 490 500 Kč. Příplatek za třetí řadu a sedm míst činí přijatelných 23 000 Kč. Kdo v současné době nabídne podobné ceny? Dacia má v záloze i další trumfy, například spací/kempingové provedení Sleep Pack, které Jogger Extreme promění v ložnici pro dva.

Ostatně, v poměru výkon/cena nemá Jogger v současné době konkurenci a to nejen v České republice. Dacia si zaslouží uznání za to, že i v náročném období dokáže vyrábět moderní, přesto nenáročná a uživatelsky přívětivá vozidla a nabízet je za velmi férové ceny.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz