Nissan super Juke á la GT-R

26. 9. 2011 • Novinky, Tuning

Nissan Juke je již od svého představení velmi emotivní vozidlo. Hrstka lidí si ho okamžitě zamiluje, druhá a větší část ho začne nesnášet a bude kroutit hlavou nad šíleným počínáním japonské automobilky. A přesto, že se to této druhé skupině patrně moc líbit nebude, Juke se prodává více než dobře.

Já osobně patřím do té první skupiny, které se tento extrovert na čtyřech kolech více než zamlouvá. Přestože Juke není dvakrát praktický, ve slušné výbavě není ani moc levný, tak prostě nabízí něco, co většina dnešních šedých myší na cestách nenabízí. Styl, hravost a zábavu.

A právě tato tři slova se automobilka líbila natolik, že se rozhodla z milého a roztomilého vozu udělat krvelačnou bestii s přeplňovaným šestiválcem ve stylu superportovního GT-R.

Po těchto slovech cítím, že i ta malá skupinka nadšenců začala pomalu řídnout. Dát na Juka obrovské zadní křídlo, mohutné spoilery, široké blatníky a obrovská kola? Přesně takto si totiž automobilka představuje tovární tuning, jež se zalíbí především mladé generaci řidičů.

Super Juke by měl být poháněn již výše zmíněným twin-turbo šestiválcem o zdvihovém objemu 3,8 litru s výkonem 390kW (530 koní). Sprint z nuly na 100km/h by se pak měl odehrát za méně než čtyři vteřiny. Zatím ovšem není známa skutečná podoba konceptu a ani to, zda se Super Juke skutečně do výroby dostane.

Nissan Juke v úpravě od Impulu:

Limitovaná edice Kuro:

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz