ceea577d-mercedes-benz-gle-uncovered-3

Odhaleno! Nový Mercedes GLE nachytán bez maskování

12. 9. 2018 • Novinky

Měl by přijít až příští rok, ale už nyní se na letišti objevil v podstatě úplně odhalen. Nový Mercedes GLE (dříve třída ML) konečně přijede. A bude to krásné auto!

První snímky nového GLE unikly díky serveru Auto Review v Rusku. I z nich je však evidentní, že novinka se bude aktuálním Mercedesům podobat daleko výrazněji, než jsme si doposud mysleli. Nové GLE má totiž daleko agresivnější tvář s užšími světlomety typu LED MultiBeam, která jako jediná zůstal alespoň částečně zamaskovaná. To samé bohužel platí i o zadních svítilnách.

Na druhou stranu máme štěstí, že se díváme rovnou na provedení ve verzi AMG Line, od něhož se bude vrcholná verze AMG vzásadě odlišovat jen drobnostmi. Díváme se tak na to nejhezčí GLE pro běžný provoz.

Hned na druhý pohled upoutá GLE zcela novým tvarem blatníků. Ty jsou do boků vozu vkusně zakomponovány, avšak stále evokují ryze offroadové geny, které z modelu GLE nikdy nevymizely. Zajímavý je rovněž C sloupek, který si zanechal pro tuto řadu zcela typicky zkosený tvar, jenž celé auto zeštíhluje a dělá ho dynamičtějším.

Slabé SUV? Nehrozí!
A co dalšího víme? Mercedes by se s nástupem novinky chtěl opět vyhnout čtyřválcům. Začínat by se proto mělo řadovým šestiválcem s objemem 3 litrů, který údajně poskytne hned 362 koní a až 500 Nm točivého momentu. K tomuto motoru by se měla vázat také funkce EQ Boost, která díky spolupráci s elektromotorem krátkodobě přidá ještě dalších 22 koní a 250 Nm točivého momentu. S novým GLE by tedy mohla být zábava nejen v terénu. Jak se bude varianta jmenovat, prozatím na veřejnost neprosáklo, menší označení než 400 však nečekáme.

Vznětovou část nabídky budou tvořit hned dvě verze téhož motoru. Půjde o řadový šestiválec s objemem 3 litrů a výkonem 282 koní a 600 Nm (350 d), respektive 335 a 700 Nm (400 d).

Mercedes samozřejmě chystá také nejostřejší provedení AMG. Vedle něho však vznikne také slabší verze s označením GLE 53 AMG, která z přeplňovaného šestiválce vydoluje 429 koní a 520 Nm. Vrcholem nabídky pak samozřejmě zůstane osmiválec. Ten nejrychlejšímu GLE s označením AMG 63, respektive AMG 63 S poskytne výkon 563 koní a 750 Nm, nebo dokonce 603 koní a 850 Nm ve variantě S.

Vzhledem k výkonům a jistojistě i okázalému vnějšímu vzhledu to prozatím vypadá na nového krále třídy. Co říkáte?

.

« »

MENU