VIDEO: 1978 Chevrolet Corvette Pace car – objev v prachu

25. 10. 2011 • Novinky, Videa

Mnoho aut si jejich majitelé, často nadšenci největšího kalibru, schovávají takzvaně pro příští generace. Už podstatně méně je však vozů, které za to stojí. Jeden takový je ale zrovna na prodej. Nyní však zpět do roku 1978, ve kterém Chevrolet oslavoval 25 let již tehdy legendárního sportovního modelu Corvette. Oslava to byla vskutku velkolepá – speciální ´Vette se stala zaváděcím vozem ve světoznámém závodě 500 mil Indianapolis.

Jak to tak bývá, Chevrolet chtěl tohoto zviditelnění dále využít, a tak vyrobil limitovanou edici replik onoho zaváděcího vozu. Na světlo světa se tak podívalo 6502 kusů černo stříbrných Corvett Pace car, které měly kromě vzhledového odlišení i řadu vylepšení, kupříkladu sedačky s vyššími opěradly. Majitel kousku na obrázku vycítil sběratelskou hodnotu vozu hned při koupi, a tak jej ihned po dovezení od dealera uložil k 33 let dlouhému spánku.

Je až s podivem, že po tak dlouhé době jsou pneumatiky stále plné vzduchu a motor běží. Majitel se nyní navíc rozhodl vysušit nádrž, takže nechá osmiválec zapnutý, ať se všechen zbývající benzín ze sedmdesátých let v nádrži spálí. Pokud byste snad měli zájem o takto legendární vůz v netknutém originálním stavu, je na prodej ve firmě Corvette Mike New England. Auto je ale vhodnější spíše jako kus umění, byla by snad až škoda s ním po takovéto době vyjet na cestu. Na tachometru totiž svítí pouze 13 mil. Jen se sami pokochejte na videu jeho dokonalým stavem.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz