dacia-84aaaa

Vybrali jsme nejlevnější nová auta, která si můžete koupit. Potěší nízkými náklady na provoz

18. 6. 2019 • Novinky

Při pohledu do peněženky se vám tají dech, stejně tak, jako když se podíváte na své auto, které dýchá poslední kilometry života. Nemusíte však zoufat. Na trhu totiž existují i spolehlivá a zároveň levná auta, nemusíte tak za nové auto zaplatit miliony a splácet půjčku do konce svého života. Taková auta navíc potěší i velmi levným servisem, provozem a nízkou spotřebou. Vybrali jsme pět těch nejzajímavějších v poměru cena a užitná hodnota.

Pojďme se tedy podívat na tyhle autíčka!

Dacia Logan

Toto auto nemusíme snad nikomu představovat, jedná se snad o nejlevnější auto na tuzemském trhu. Je velmi oblíbené a na cestách ho potkáte snad téměř všude. Logan je charakteristický pro svou jednoduchost. Možná vás ničím nezaujme ani uvnitř ani z venku, ale kdo potřebuje někoho oslňovat. Logan je jedno z těch aut, které neslibují nic, co nesplní. Vejde se do něj 5 osob. Do kufru narvete zavazadla i nějakou mrtvolu. A je téměř nezničitelný.

Škoda Citigo

Takové malé vajíčko, řekl bych. Jedná se o řadu nejmenší Škodovky. Při naskládání se do ní vejde klidně i pět osob, avšak ti vzadu nesmí být vyšších rozměrů, jinak by měli docela problém. Do kufru spolehlivě dáte i větší nákup. Co se týče spolehlivost, tu splňuje Citigo na jedničku. Náhradní díly se shánějí snadno a jejich cena také není vysoká. Interiér působí velice mladistvým a moderním dojmem. Pokud tedy máte rádi jednoduchá a malá auta, Citigo je tu právě pro vás.

Citroen C1

Neodsuzujte na první pohled, přestože tohle třídveřové mini autíčko vypadá na pohled zvláštně, je to ideální parťák do města. Má nízkou spotřebu a zaparkujete i na tom nejužším místě na světě. Samozřejmě, že se nemusí líbit každému, přesto je to vysoce městské auto, které skvěle zapadne do městského života. Lidé je také rádi nakupují v řadách ojetin. Mezi alternativy patří také jeho sourozenci z Kolín – Peugeot 108 a Toyota Aygo.

Kia Picanto

Ne nemluvíme o pikantní chilli papričce, tohle auto má do útlosti celkem daleko, neboť působí víceméně robustnější dojmem než auta předchozí, o nichž jsme hovořili. Auto má převážně za cíl zaujmout mladší generace řidičů, přestože si své zalíbení najde i u těch starších. Je také pohodlné pro lidi, kterým příroda nadělila více jak 170 centimetrů. Co se týče spotřeby i ta je nízká, zvládne jak dlouhé trasy přes celou republiku, tak i krátké pojížďky po městě.

Hyundai i10

Jako jediné z výše zmiňovaných aut, právě tento model Hyundai dokáže nabídnout něco navíc, a to ať už komfortem pro cestující, anebo mnohem větším kufrem. Nemusíte se tak bát, že do něj nedáte nákup ani kufry na dovolenou, vše se tam vejde a ještě něco navíc. Interiér sice působí trochu lacině, neboť plast je všude, kam se podíváte na druhou stranu, co byste čekali od levného auta, bohužel v těchto třídách se na kvalitě interiéru šetří. To vám ale může jistě vynahradit fakt, že jízda s tímto autem je pohodová a také hlavně to, že se ve výbavě můžete těšit na prvky, kterými disponují auta o třídy vyšší.

.

« »

MENU