B_Aston Martin V12 Zagato 8

Aston Martin získal investici 150 milionů liber

7. 12. 2012 • Novinky

Fanoušci Aston Martinu si mohou oddechnout. Této britské značce se podařilo získat investici ve výši 150 milionů liber, tedy asi 4,5 miliardy korun. Díky tomu může nadále konkurovat firmám jako jsou Porsche nebo Bentley. Peníze přišly od evropské investiční skupiny Investindustrial se sídlem v  Londýně. Ta byla například členem skupiny, která nedávno prodala výrobce motocyklů Ducati.

Za tuto sumu získá podíl v automobilce ve výši 37,5 procenta. Zbytek nadále patří kuvajťanům z investiční skupiny The Investment Dar. Za pomoci této finanční injekce tak může Aston napumpovat půl miliardy liber do vývoje tolik potřebných nových modelů. Jenom za letošní rok očekává pokles prodejů o 20 procent.

Aston nedávno představil nový Vanquish a faceliftovanou DB9. Nový Rapide je očekáván v roce 2013, stejně jako Vanquish Volante. Finance navíc budou použity na další vývoj vlastní platformy VH a novější a úspornější motory s menším zdvihovým objemem. Neoficiální informace zevnitř továrny hovoří také o pokračujícím vývoji modelu Lagonda. Toho se ale pravděpodobně nedočkáme dříve jak v roce 2015.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz