policie

Blog Dominika Valáška: Zabte ho, než se zabije!

2. 3. 2013 • Blogy, Novinky

Otevřete kterékoliv z internetových médií, rozevřete noviny nebo si prostě pusťte televizi a odevšad se na vás bude valit jedno a to samé – sedmnáctiletý mladík zemřel při zběsilé honičce s policií na dálnici D1. Samozřejmě, politováníhodná událost, při které zemřel ještě ani ne plnoletý mladík, málem zahynul nezúčastněný řidič a vzniklá škoda se šplhá do miliónů.

Tak a teď čí je to chyba? Mladíka? Dejme tomu, tak z poloviny. Opravdu na vině je ale v tomto případě policie, jejichž tendence pomáhat a chránit rozpumpovali mladíka a jeho Audi A6 první generace do rychlostí, za které by se nemuseli stydět ani v nejednom zahraničním seriálu. A když už byl mladík pořádně rozjetý, tak ho zase velmi prudce zastavili, zastavili ho dokonce tak prudce, že chudák kluk uhořel ve vraku vozidla.

Vyvstává samozřejmě otázka: bylo to opravdu nutné? Musel kluk zemřít, málem vzít jednoho nešťastníka s sebou a zdemolovat po cestě několik aut? Ani ne. Kdyby policie jen lehce ubrala na svých pomáhajícně-chránících tendencích, mohlo být všechno jinak. Stačilo by si třeba uvědomit, že rychle, ale opravdu hodně rychle jedoucí auto není úplně sranda zastavit bez výše zmíněných škod. Stačilo by nechat chlapce jet, nepopohánět ho k rychlejší jízdě a úplně ideálně mu třeba i vyklidit cestu. Kdyby dotyčný viděl, že nemá smysl dál zrychlovat a dělat tak situaci více nebezpečnou, zastavil by časem sám – věčně se taky jet nedá. Bohužel policie zvolila tu špatnou variantu a místo, aby držela odstup a nevyhrocovala situaci, tlačila na pilu tak dlouho, až to dopadlo tak jak to dopadlo.

Samozřejmě, že v nastálém mediálním kolotoči policisté vyjdou z celého případu jako ti správní hoši. Generální inspekce potvrdí celý zásah jako profesionální a dobře vykonaný a za pár dní bude po všem. Média neopomenou zdůraznit, že ohořelý vehikl u krajnice nese značku Audi, protože kdykoliv se něco stane s BMW nebo Audi, jedná se automaticky o luxusní vozy, třebaže dvacet let staré pekáče s hodnotou maximálně desítek tisíc. A klučina, který mohl dostat doma pár facek a mít zakázaný počítač je mrtev, protože bylo bezodkladně nutné, aby zastavil, což se koneckonců také stalo.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz