$_3

BMW M5 LPG na prodej – Je desetiválec na plyn dobrý nápad nebo průšvih?

30. 5. 2017 • Novinky, Zábava

BMW M5 E60 je skvost, hlavně díky svému srdci, které je dílem božím. Má deset válců, objem 5 litrů, 507 koní a 520 Nm, což jsou úctyhodné hodnoty. Jeho zvuk je podobný té nejdivočejší bouři a asfalt rolují pouze zadní pneumatiky. SMG převodovka je sedmistupňová a hmotnost kolem 1850 kilogramů. Ve výsledku tady máme monstrum, které zvládne zrychlit z nuly na stovku za 4.4 sekundy a dosáhnout rychlosti 250 km/h.

Toto byl popis prakticky zcela ”obyčejného” BMW M5, které se dá koupit za poměrně slušné peníze. Jenže teď je k mání jedno speciální, předělané na LPG. Za 620 tisíc korun tak dostanete ”úsporné” auto z roku 2005, které má nejeto necelých 150 tisíc kilometrů. Stav by měl být slušný a vůz je k dispozici v Německu.

A nás zajímá jediné, jaký máte názor na extrémně výkonná auta předělaná na plyn?

LPG – Liquid Petroleum Gas (Kapalný ropný plyn)

Jak už název napovídá, jedná se o kapalné skupenství ropného plynu. Nejběžnějším přirovnáním může být třeba klasický zapalovač. Tento plyn chladný a těžší než vzduch, což je i jeho nevýhodou. V podzemních garážích se unikající plyn neodvětrá a tudíž mají vozidla s tímto pohonem do většiny podzemních garáží vjezd zakázán. Velkou výhodou je množství čerpacích stanic – v České republice jich je asi tisíc.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz