p90324843_highres_the-new-bmw-3-series

BMW řady 3 ve vrcholném provedení M Performance. Může mít až 380 koní

2. 10. 2018 • Novinky

Souběžně s uvedením nového BMW řady 3 Sedan byla jako součást BMW Originálního příslušenství pro tuto generaci prémiového sedanu střední třídy představena také široká paleta dílů M Performance Parts. Komponenty interiéru a exteriéru, a také pohonu a podvozku, pocházejí ze světa motorsportu, a díky nim budou mít zákazníci možnost podle přání systematicky vylepšovat sportovní stránku jejich BMW řady 3. Vývoj dílů M Performance Parts vždy vycházel z rozsáhlých závodních zkušeností divize BMW M GmbH. Všechny komponenty jsou dokonale sladěny – jak vzájemně, tak i se specifickými vlastnostmi každého modelu. Nejenže vozidlu dodávají dynamičtější a výraznější vzhled, ale jsou také funkční a pozitivně ovlivňují aerodynamické vlastnosti a snižují hmotnost.

Exteriérový paket pro dravější vzhled a optimalizovanou aerodynamiku.
Pestrý paket aerodynamických a exteriérových komponentů M Performance pro nové BMW řady 3 Sedan zahrnuje nejméně deset položek. Jednotlivé díly v leskle černém nebo karbonovém provedení nejenže podtrhují sportovní vzhled vozu, ale také zdůrazňují kvality čtyřdveřového vozu v oblasti jízdních vlastností. Například nástavec předního nárazníku M Performance nebo jeho intenzivnější verze „pro“, zadní spoiler M Performance a zadní difuzor M Performance, dostupný v karbonovém, leskle černém a matně černém provedení, optimalizují proudění vzduchu a současně snižují vztlak. To vede k větší stabilitě na silnici a rychlejším reakcím.

Karbonové kryty vnějších zpětných zrcátek M Performance jsou obzvláště atraktivním doplňkem, protože odhalují typickou strukturu uhlíkovými vlákny vyztužených plastů. Stejně jako v případě všech karbonových dílů, také tyto kryty jsou vyráběny ručně (jejich povrch je tvořen speciálním lakem) a vyleštěny do dokonalého lesku s působivou hloubkou. Sportovní styl dále zvýrazňují boční polepy prahů M Performance. Zabírají celou spodní část prahů a je na nich vyobrazen nápis M Performance. Obzvláště výrazným prvkem jsou do šeda ztmavená zadní světla s grafikou M Performance vyobrazenou na stranách, stejně jako koncovky výfuku M Performance. Díky kombinaci titanu a uhlíkových vláken mají tyto koncovky dlouhou životnost a účinně odolávají vlivům koroze.

18palcový brzdový systém M Performance a 18- a 20palcová kola z lehké slitiny.
18palcový brzdový systém M Performance lze rozpoznat podle červeně lakovaných brzdových třmenů. Sportovní brzdy nejenže vypadají skvěle, ale také výrazně zlepšují brzdné schopnosti vozu. 18palcové brzdové kotouče jsou ve srovnání se sériovými brzdami větší, děrované, drážkované a lehčí. Lépe odolávají vysokým teplotám, díky čemuž zůstávají mimořádně účinné i při extrémním zatížení. V souladu s důslednou lehkou konstrukcí vozu jsou čtyřpístkové třmeny vyrobeny z hliníku.

Nabídku kol z lehké slitiny M Performance budou v době uvedení nového BMW řady 3 Sedan na trh tvořit čtyři designy ve dvou rozměrech. 18palcová matně černá kola z lehké slitiny M Performance Double-spoke 796 M se hodí pro letní i zimní provoz. V rozměru 20 palců jsou na výběr dvoubarevná kovaná kola M Performance Cross-spoke 794 M (leskle černá Jet Black) a kovaná M Performance Y-spoke 795 M ve dvoubarevném provedení (matně šedá Ferric Grey s lesklými segmenty) nebo v matně černém provedení Jet Black či v matně černé.

Pro skladování a přepravu kol jsou doporučovány vaky na pneumatiky M Performance. Chrání před znečištěním, jejich označení zaručuje jasnou identifikaci a do garáže vnášejí ještě větší nádech motorsportu.

Vizuální a na dotek příjemné prvky interiéru.
Samozřejmě, že stopy motorsportu lze nalézt také v interiéru nového BMW řady 3 Sedan. Příkladem je volant M Performance s velmi výraznými plochami na jeho uchopení a odkládacími ploškami pro palce, červeným pruhem na 12 hodinách a stříbrno-šedým, ručně šitým křížovým prošíváním. Závodní vzhled lze ještě více zdůraznit karbonovými řadicími páčkami (pro modely vybavené převodovkou Steptronic) a karbonovým obložením volantu M Performance s alcantarovým vykládáním a nápisem M Performance. V nabídce je také odpovídající karbonové obložení interiéru M Performance, které je k dispozici i ve verzi s otevřenými póry.

Sportovnost nového BMW řady 3 Sedan v prostoru pro nohy zdůrazňují koberečky s nápisem M Performance, typickou trikolórou M, kvazi koženými lemy a kontrastními dekorativními švy.

Analyzátor jízdy a držák kamer pro sběr dat a nahrávání videa.
S analyzátorem jízdy M Performance může řidič nového BMW řady 3 Sedan nahrávat jízdní data pro následnou analýzu – je to funkce, jež se obzvláště hodí na závodním okruhu. Systém se skládá z OBD konektoru, který je připojen k palubní diagnostice a aplikaci v telefonu. Analyzátor jízdy pochází přímo ze světa závodních vozů a řidiče zásobí všemi důležitými jízdními informacemi. Nabízí také rozsáhlé profesionální nahrávací a analytické funkce. Možné je též nahrávat cesty prostřednictvím kamery chytrého telefonu, včetně souhrnných jízdních dat a vypočítávání trasy pomocí GPS údajů o poloze. BMW nabízí M Performance držáky na kameru, jež umožňují při jízdě na závodním okruhu pořizovat záznam z úžasných úhlů. Pro externí nahrávání lze držák jednoduše namontovat do předního či zadního závitu na tažné oko, uvnitř vozu je připevněn do spodní části systému Travel & Comfort na hlavové opěrce sedadla řidiče a jeho spolujezdce vpředu. Díky tomu je možné kameru otáčet o 360° a záznam nahrávat z mnoha úhlů pohledu.

Přitahuje pozornost dveřními projektory a motivy BMW M.
Pokaždé, když nastupujete do vozu nebo z něj vystupujete, lze na zem prostřednictvím dveřních projektorů BMW M Performance promítat logo BMW M nebo další motivy vztahující se k M Performance. Podobně stylové je také pouzdro M Performance na klíček od vozu, vyrobené z vysoce kvalitní alcantary s karbonovým vykládáním. Toto pouzdro, zabraňující poškrábání nebo jinému poškození, lze ke klíči permanentně upevnit pomocí šroubku ve světle modré barvě M.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz