Bugatti Veyron Grand Sport z porcelánu [video]

18. 9. 2011 • Novinky, Videa

Legendární Bugatti Veyron Grand Sport jistě není třeba nikomu dlouze představovat a přestože tomuto vozu ve verzi s pevnou střechou již před několika měsíci odzvonil umíráček, verze s odnímatelnou střechou se ve výrobě ještě zuby nehty drží a stále se snaží na sebe připoutat pozornost celého motoristického světa. A Veyronu se to daří!

Na Mezinárodním autosalonu ve Frankurtu nad Mohanem se totiž představila speciální verze s názvem L´Or Blanc, na které automobilka spolupracovala se společností Königliche Porzellan-Manufaktur Berlin.  Už je Vám jasné, co dělá porcelán v nadpisu?

Nenechte se ovšem zmást. Žádnou karoserií z porcelánu vůz nedisponuje. Porcelánové jsou pouze doplňky interiéru nebo například víčko palivové nádrže. Je tedy jasné, že se tady hraje především o pastvu o oči. A tomu náramně pomáhá speciální dvoubarevný lak, který připomíná spíše umělecké dílo a ne barevný povrch karoserie. Třešničkou na dortu jsou pak litá kola v novém originálním designu.

YouTube Preview Image

Nyní k vozu samotnému. Superluxusní sporťák je poháněn přeplňovaným šestnáctiválcem o maximálním výkonu 736kW (1001 koní) a 1250Nm točivého momentu. Tedy zcela standardní pohonná jednotka bez jediného hřebce navíc. Přesto stále činí hodnota maximální rychlosti neuvěřitelných 407km/h.

„Porcelánový“ Veyron není z žádného levného kraje. Cena bez daní převyšuje částku 1,65 milionů euro (tedy přibližně 40 milionů korun) a zatím výrobce nezveřejnil informaci o tom, zda má vůz již svého majitele.

.

« »