Druhý sporťák divize Toyota GR se představí už v lednu. Bude to Yaris

11. 12. 2019 • Novinky, Zajímavosti

Toyota GR Yaris, zbrusu nový sportovní vůz inspirovaný světem rallye navržený pro silnice, se v lednu představí v mezinárodní premiéře na autosalonu v japonském Tokiu. Jde o druhý sportovní model GR po Toyotě GR Supra.

GR Yaris využívá vyspělé technologie, poznatky a zkušenosti Toyoty získané ve světovém rallye šampionátu (WRC), kde automobilka prostřednictvím svého týmu TOYOTA GAZOO Racing (TGR) získala titul mistra světa.

Toyota GR Yaris je druhý ryze sportovní model uváděný celosvětově společností TGR v návaznosti na loňský návrat legendární Toyoty GR Supra. Toyota GR Yaris nyní absolvovala již poslední fázi vývoje. Hotový prototyp nedávno otestoval sám Akio Toyoda, globální prezident automobilky Toyota, vystupující pod kódovým označením „Morizo“ jako tzv. jezdecký mistr TGR.

Toyota prostřednictvím svých aktivit TGR na poli motoristického sportu usiluje o vytváření stále lepších automobilů a získávání širší podpory fanoušků účastí v řadě náročných závodů napříč kategoriemi po cestách celého světa.

V roce 2017 se Toyota vrátila do světového rallye šampionátu FIA se svým vozem Yaris World Rally Car (WRC), s nímž dokázala pětkrát zvítězit a v roce 2018 získat titul mistra světa v kategorii továrních týmů. V letošním roce pak následoval mistrovský titul v kategorii jezdců a navigátorů.

Dalších úspěchů v motorsportu dosáhla TGR ve světovém šampionátu vytrvalostních soutěží FIA se závodními vozy Toyota TS050 Hybrid, když v letech 2014 a 2018-19 získala mistrovský titul v kategorii továrních týmů a závodních jezdců. V obou žebříčcích šampionátu Toyota vede i během sezóny 2019-20.

V letošním roce dále TGR dokázala s Toyotou poprvé suverénně vyhrát proslulou Rallye Dakar, kde se šampionem stala Toyota Hilux pilotovaná katarským mistrem Nasserem al-Attiyahem.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz