1572022398-ford-crossover-002

Ford Mustang SUV je realita. Přijde jako elektromobil

27. 10. 2019 • Novinky, Zajímavosti

Skalní fanoušci Fordu se křižují. Automobilka se totiž rozhodla postavit zvýšený crossover inspirovaný modelem Mustang. Aby toho nebylo málo, pod kapotou nebude mít žádný nadopovaný osmiválec, ale politicky korektní elektromotor. Auto je hotové, v polovině listopadu ho Ford ukáže veřejnosti.

Kupé a kabriolet Ford Mustang je jedním z obchodně nejúspěšnějších Fordů v historii. Dokazuje to i jeho poslední generace, která je momentálně nejprodávanějším kupé světa. Pravděpodobně velká popularita tohoto modelu byla pro konstruktéry Fordu motivací k tomu, aby si tvary Mustangu půjčili při tvorbě nového crossoveru. Segment SUV a crossoverů je totiž stále na vzestupu, a tak Ford raději opouští tradiční segmenty (MPV a limuzíny) a více úsilí věnuje zvýšeným autům.

Skalní příznivci Fordu Mustang pravděpodobně nejsou z rozhodnutí automobilky nadšení. V americké komunitě příznivců se sice zvedla vlna nevole, ale pravdou zůstává, že crossover má momentálně skutečně větší obchodní potenciál a inspirace Mustangem by celému příběhu mohla pomoci.

Dobrým příkladem obchodního úspěchu je i první generace Porsche Cayenne, které vytáhlo automobilku z nejhoršího a později pořádně vydělalo na vývoj nové generace modelu 911. Tak proč se neinspirovat? Doba navíc nepřeje velkoobjemovým motorům, a tak přichází na řadu elektrický pohon. Výsledkem je elektrický crossover inspirovaný modelem Mustang. Ford už má vůz dávno hotový a veřejnosti je oficiálně ukáže již 18. listopadu 2019. Nechme se tedy překvapit.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz