Ford nadále rozšiřuje své závodní obzory, nastupuje Focus ST-R

27. 1. 2012 • Novinky, Sport

Včera jsme Vás, milí čtenáři, informovali o zbrusu novém speciálu pro závodní sérii NASCAR. Jednalo se konkrétně o Ford Mondeo (tedy pardon, Fusion samozřejmě), který nás velice nadchl, a to nejen svým velmi povedeným designem. No a dnes tak trochu navážeme na tuhle informaci a připojíme do seznamu Fordí závodní rodinky dalšího delikventa. Ford Racing se totiž zúčastní tenhle víkend akce Grand-am na Daytona International Speedway, kde ukáže kompletní sestavu svých závodních drobečků pohromadě. Kromě NASCAR Fusionu a Focusu ST-R budou mít diváci možnost si prohlédnout také Mustangy FR500C, FR500S, Cobru Jet, Boss, Boss 302 a 302R – že jste z těch označení zmatení? Nic si z toho nedělejte, to my také :)

Ale zpátky k Focusu. Jeho vnější design zůstal s 250 koňovým dvoulitrem EcoBoost beze změněn, a tak se pouze dostalo na kompletní odstrojení interiéru, instalování bezpečnostní klece, vylepšení brzdičů a podvozku (a to vše samozřejmě dle přísné reagulace FIA).

Ale pozor, to nejlepší na tom všem je, že i Vy za cca 100 000 dolarů si tohohle Focuse můžete pořídit na Vaše víkendové okruhové blbnutí, či se můžete rovnou pustit naplno do 24.hodinovky, třeba na Nürburgringu. Nevím, jak Vy, ale já mám najednou obrovskou chuť se za volant tohohle závoďáku posadit.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz