santa-fe-cabrio-03-11

Hyundai Santa Fe Cabriolet. Sedmimístné SUV bez střechy je světový unikát

13. 9. 2018 • Novinky, Zajímavosti

Maximálně utajovaná novinka letošního roku v podobě nové karosářské verze Hyundai Santa Fe Cabriolet? Sedmimístné SUV bez střechy našlo inspiraci v Range Rover Evoque, který jako první v novodobé historii s podobným nápadem přišel. Za ním následovalo prohlášení automobilky VW s plánem postavit T-Roc bez střechy. No a nyní přichází Hyundai, který postavil pravděpodobně první sedmimístné SUV bez střechy!

Výjimečný kousek můžete najít zatím jen v Austrálii, není to teplým klimatem, jež by možná předurčovalo tento model na místním trhu k úspěchu, ale právě samotným zastoupením automobilky v Austrálii. Ještě před tím, než začnete prohledávat australskou stránku Hyundai, její ceník a kalkulovat dovoz, bychom vám asi měli říci, že se nejedná o koncept ani před-produkční nebo sériovou verzi.

Auto totiž nebylo ani postaveno jako kabriolet. Australské zastoupení automobilky střechu původního Santa Fe nechalo odstranit až dodatečně, kvůli natáčení reklamního spotu pro tamní trh. Kamera totiž nedokázala vytvořit požadovaný záběr na všech sedm míst a proto musela jít střecha pryč. Po ukončení natáčení však výjimečný kousek automobilka schovala do garáže.

Jelikož vozidlo samozřejmě nesplňuje bezpečnostní požadavky a jeho tuhost karosérie je do značné míry oslabena, natáčeli na uzavřeném a utajeném prostoru. Výbavu vozidla to však nijak neovlivnilo, nechyběla funkční klimatizace dokonce ani pro poslední řadu sedadel. To jak auto jezdilo se dozvíte v přiloženém videu.

.

« »

MENU