IMG_4269

Jan Kopecký vyhrává Barum Rally Zlín!

30. 8. 2015 • Novinky, Sport

Páté vítězství v pátém podniku přináší posádce Jan Kopecký/Pavel Dresler triumf v českém mistrovství v rally (MČR)

Vítězství proti evropské elitě na 45. ročníku Barum Czech Rally Zlín a první titul pro tovární posádku s vozem ŠKODA Fabia R5

Speciální hattrick v titulech pro dvojici Kopecký/Dresler: nejprve mistři Evropy (2013), pak asijsko-pacifičtí šampioni (2014) a nyní domácí mistři (2015)

Michal Hrabánek: „Odměna za práci celého týmu“

Zlín 30. srpna 2015 – Tovární jezdec značky ŠKODA Jan Kopecký se stal českým mistrem v rally a věnoval tak továrnímu týmu první titul s novým vozem Fabia R5. Společně se svým spolujezdcem Pavlem Dreslerem triumfoval Kopecký na 45. ročník Barum Czech Rally Zlín na domácí půdě proti evropské elitě a nadchl tak tisícovky fanoušků. Po pátém vítězství v pátém podniku sezóny se posádka Kopecký/Dresler stala šampiony českého mistrovství v rally (MČR). Tím se jim po vítězství na mistrovství Evropy (2013) a v asijsko-pacifickém šampionátu (2014) podařil zcela ojedinělý hattrick v titulech.

„Gratulace českým mistrům Janu Kopeckému a Pavlu Dreslerovi! První titul s novým vozem ŠKODA Fabia R5 pro naši tovární posádku je odměnou za práci celého týmu ŠKODA Motorsport. A zároveň je to i potvrzení, že jsme při vývoji nového soutěžního speciálu postupovali správně,“ chválil šéf ŠKODA Motorsportu Michal Hrabánek.

Vůz ŠKODA Fabia R5, který se světové veřejnosti představil teprve v dubnu, se v průběhu českého mistrovství ukázal jako spolehlivé a rychlé vítězné auto. Zkušený jezdec Kopecký zůstal s vozem s pohonem všech kol i v pátém podniku sezóny neporažený a nedal tak evropské elitě žádnou šanci. Předposlední podnik MČR byl zároveň součástí mistrovství Evropy FIA v rally (ERC).

„Z mistrovského titulu máme obrovskou radost! Václav Pech nám v průběhu sezóny určitě neusnadňoval život. Ale náš vůz ŠKODA Fabia R5 je skutečně velice silný. Kromě toho bych chtěl poděkovat týmu ŠKODA Motorsport, který nám vítězství dost usnadnil. Nejprve triumf na Německé rally na mistrovství světa, o týden později úspěch na mistrovství Evropy doma – zažíváme skutečně úžasnou dobu. Teď se bude slavit,“ komentoval to Kopecký. 33letý jezdec potřetí získal vytoužený český titul – po r. 2004 (s vozem ŠKODA Fabia WRC) a r. 2012 (s vozem ŠKODA Fabia Super 2000).

Zajistilo mu ho přesvědčivé vystoupení na náročných asfaltových tratích na Moravě. Díky vítězství na všech osmi sobotních rychlostních zkouškách si posádka Kopecký/Dresler vypracovala náskok na hlavního rivala Václava Pecha, který na spletitých šesti nedělních rychlostních zkouškách obhájila i přesto, že jednou udělala „hodiny“. Mohla tak pokračovat ve své vítězné sérii v dvouletých odstupech: Po r. 2009, 2011 a 2013 oslavili čtvrté vítězství na vrcholném podniku sezóny českého mistrovství.

Barum Czech Rally Zlín – konečný stav, celková klasifikace

1. Kopecký/Dresler (CZ/CZ), ŠKODA Fabia R5 2:12.17,7 hod.

2. Pech/Uhel (CZ/CZ), Mini John Cooper Works S2000 + 0.27,3 min.

3. Kajetanowicz/Baran (PL/PL), Ford Fiesta R5 + 0.39,9 min.

4. Lukyanuk/Arnautov (BY/RUS), Ford Fiesta R5 + 1.10,8 min.

5. Valoušek/Havelková (CZ/CZ), ŠKODA Fabia Super 2000 + 2.30,0 min.

 

.

« »