veneno roadster 8

Lamborghini Veneno Roadster oficiálně

21. 10. 2013 • Novinky

Po včerejším úniku fotografií Lamborghini konečně ukázalo v celé svojí kráse nový roadster, vycházející ze supersportu Veneno. Jedna z nejexkluzivnějších věcí v historii Lamborghini bude Veneno Roadster, jako model slavící 50 let existence značky, vyráběno pouze v několika kusech. Této úrovni exkluzivity samozřejmě odpovídá i tučná cenovka 3,3 milionu euro (82,5 milionu korun) bez daně.

Lamborghini tento svůj výtvor popisuje jednoduše jako „open racing prototype“. Tomu, že je vůz skutečně „open“, napovídá i fakt, že k dispozici není vůbec žádná střecha. Nad hlavou budete mít jen ochranné rámy, které však chrání před nehodou, nikoliv před deštěm.

Stejně jako u všech kabrioletů, vycházejících z verze s pevnou střechou, se ani Veneno nevyhnulo drobnému zvýšení hmotnosti a váha hypersportu tak činí rovných 1490 kilogramů. Zajímavější je však poměr výkonu a hmotnosti 1,99 kilogramů na koně. Kupé verze Venena má o něco lepších 1,93. Těchto výsledků je dosaženo mimo jiné karbonovým monokokem a panely karosérie vyhotovenými z lehkého materiálu CFRP.

Hybnou silou Venena je 750 koní, poskytovaných dvanáctiválcem 6.5 litru. Je to samozřejmě ten samý, jako u kupé verze a převzatý od sériového modelu Aventador. Výkon motoru je přenášen na všechna 4 kola skrze převodovku ISR s pěti volitelnými režimy řazení. Díky této výzbroji si budete moci užívat nebe nad hlavou při maximální rychlosti 355 km/h.

A kolik kousků se vlastně vyrobí? Na všechny asi nezbyde. Lamborghini spouští výrobu pouhopouhých devíti kusů někdy během roku 2014, bližší datum není známo.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz