12591017771225327838

Morgan EV3 se představí v Goodwoodu!

20. 6. 2015 • Novinky

Morgan přiveze na letošní festival rychlosti v Goodwoodu zbrusu novou verzi modelu 3 Wheeler. Pokud však očekáváte, že příjezd této tříkolky bude provázet jako vždy epický zvuk masivního dvouválce, doporučuji se posadit a provést nějaké uklidňující dechové cvičení.

Model EV3 totiž bude čistě elektrický, což image šedesátiletého “auta” značně podkopne. Tak či tak, v plánu je skutečně tento model vyrábět a prodávat.

Vpředu už tedy neuvidíme odhalený obrovský dvouválec mezi předními koly. Místo toho dostane Morgan EV3 mezi přední kola malou krabičku s baterií. Výkon elektromotoru bude 75 kW (100 koní) a celá tříkolka bude vážit pouze 450 kilogramů, což je dokonce méně, než klasický 3 Wheeler. Dojezd má mimochodem činit něco kolem 240 kilometrů.

Morgan ale ještě před Goodwoodem přivezl elektrického 3 Wheelera do České republiky k českému zastoupení Morganu, kde měl včera tento vůz svou premiéru. My u toho bohužel nebyli, a tak pro malou ochutnávku si propůjčujeme pár fotek od kolegů z auto.idnes.cz a tyden.cz.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz