Fotografie1861

Range Rover Evoque dostane nový “entry model”

4. 10. 2012 • Novinky, Videa

Teď už ale opravdu doufám, že nikoho nepobouří další novinka ohledně (opět) Range Roveru Evoque :-D. Po včerejším testu verze SD4 tu máme opět něco tématického, jelikož Land Rover oznámil nový vstupní model (zatím pro americký trh), který by měl stát o 2000 dolarů méně, než ten stávající “základ”.

Range Rover Evoque je bezesporu vynikající auto, ovšem je z některých stran bombardován kritikou směrem na jeho prodejní cenu. Levnější je totiž o pořádný kus například Volvo XC60 a o něco málo dokonce i BMW X3. Nyní by se ale Evoque mohl přiblížit svou dostupností dalším lidem, a to konkrétně díky absenci koženého čalounění sedadel (které má Evoque doposud ve standardu). Místo kůže bude nyní v základu semišové čalounění a ušetří se také výměnou panoramatické střechy za hliníkovou. Všechno ostatní už ale bude klasický RR Evoque, který se nabízí jako základní model nyní…

I přesto, že je zatím udaná cena pouze v dolarech, i tak si můžeme udělat obrázek o ceně, kterou budete muset za tento “základní” Evoque zaplatit. V USA bude Evoque dostupný již za 41 995 dolarů (v přepočtu cca 815 000,- kč). U nás nyní koupíte nejlevněji Evoqua v pětidveřové verzi 2.2 eD4 2WD s manuální převodovkou za 854 040,- kč (a to včetně DPH), takže nový základ by se měl dostat někam zhruba na americkou cenu.

YouTube Preview Image .

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz