11349908_10205883724804330_2026334769_n

Rozhovor s motoristickým fanouškem – Sam

19. 6. 2015 • Novinky, Ostatní, Videa, Zajímavosti

Rozhodli jsme se, že pro Vás začneme připravovat rozhovory, ve kterých se vyjádříte Vy sami. Odpovíte na otázky a můžete cokoliv vzkázat motoristickému světu, například co Vám na dnešním automobilismu nejvíce vadí, co se naopak mění k lepšímu a co Vás za celý život nejvíce uchvátilo.

 

Prvně bych tě poprosil, abys nám prozradil něco o sobě, kolik ti je let, jak dlouho vlastníš řidičský průkaz, popřípadě co děláš za práci?

Zdravím všechny čtenáře, jmenuji se Sam, je mi 19 let a můžete mě znát také jako Cossie670. Krom toho se věnuji focení/filmování automobilů přímo pro majitele nebo prodejce. Fotím také pro časopis Monty Rich a příležitostně i jiné. Řidičák mám přibližně půl roku. Právě jsem odmaturoval na gymnáziu a půjdu studovat průmyslový design.

11311869_10205883743164789_1159950229_n

Jak ses stal fanouškem automobilů? Má to na svědomí rodina, kamarádi nebo ty sám? Jak dlouho už se o auta zajímáš?

Od mala, asi od svých čtyř let, se zajímám o auta. Ze začátku mě zajímal jejich design, později i technické parametry a různé údaje. V deseti jsem začal zkoumat Škodovky – od historických modelů po současné, včetně všech prototypů. O pár let později se tento zájem přesunul k sportovním a exkluzivním kouskům. Rodina mě podporovala, ale převážně jsem si za tím šel sám. :-)

O jakém autě aktuálně sníš, a na které si nedal dopustit jako malý kluk?

Mým snem je Zonda (ten zvuk!) nebo Agera (dokonalý design). Jinak bych si rád pořídil něco rozumného s čím je i spousta legrace – uvažuji o Miatě. Jako kluk jsem chtěl trabanta nebo „stodvácu“, to už je ale přeci jen dávno… – naštěstí. :-)

Máš nějaký specifický typ aut, která jsou tvá oblíbená?

Rozhodně to budou supersporty, všechno co je pořádně našlapaný a hlavně co má parádní zvuk. Co se týče řízení asi by to byly lehčí a obratnější auta. :-)

Nejošklivější auto, jaké kdy sjelo z výrobní linky?

Jako první mi vyskočila Multipla, ale jsou i mnohem horší auta – řekl bych, že v Číně by se určitě našlo něco takového. Spíš je to ale o detailech a skoro na každém autě dnes najdeme alespoň něco pěkného.

11349908_10205883724804330_2026334769_n

Naopak nejkrásnější auto, které kdy spatřilo světlo světa?

Tak to je pro mě těžká otázka… Krásných aut je tu tisíce a vybrat jedno je pro mě skoro nemožné. Ale směřoval bych to určitě k italskému designu, například Pininfarina nebo Italdesign Giugiaro. :-)

Vlastníš sám nějaké vozidlo? Pokud ne, jaké je v plánu?

Zatím nevlastním, ale chtěl bych si pořídit nějakou pěknou Miatu.

 V čem nejzajímavějším ses zatím svezl? Můžeš nám to popsat?

Těch aut bylo už celkem dost, ale tím nejzajímavějším je rozhodně N-Largo – když jsme tuhle upravenou a uřvanou F12ku vzali do tunelů… Dál určitě nezapomenu na jízdu v  Aventadoru s výfuky od firmy Capristo – Lamborghini je moje srdcovka. Před pár dny jsem se také svezl krátce v nejhezčí české 599ce, v GTO v barvě Giallo Tristrato! Letos jsem taky usedl za volant pár aut, např. M4, GT-R atd. :-)

11426618_10205883726324368_406517482_n

Tvoje nejvyšší dosažená rychlost?

Nejvíc jsem jel asi 270 km/h – na místě spolujezdce. Ale rozhodně to není něco co by mě zaujalo, mnohem víc si užívám zatáčky a jiný blbnutí… víte, co myslím :D

Máš nějakou oblíbenou silnici, na kterou jedeš pokaždé, když je možnost a můžeš se odreagovat?

Převážně si užívám každé chvíle, kdy můžu řídit – ať už jsem kdekoliv. Když je možnost tak určitě pryč z Prahy, nejradši mám okresky na Moravě J Jinak mimo ČR rozhodně Alpy a jiné hory…

Chtěl bys na závěr vzkázat něco ostatním motoristickým fanouškům?

Rozhodně dělejte to, co vás baví. I sny je možné si splnit, chce to jen jít si za tím a pak je možné všechno ;) Jinak mě klidně na nějaké akci odchytněte, můžeme popovídat. :-)

Děkujeme za tvůj čas a přejeme, ať se všechny sny ohledně aut vyplní.

Pokud máte zájem podělit se o své názory a postřehy, napište nám na facebookovou stránku nebo na mail vaclavek@autojournal.cz

.

« »