150622 New ŠKODA Superb Estate - Start of Production at Kvasiny (1)

Škoda vyrobila první Superb Combi v Kvasinách

22. 6. 2015 • Novinky

Škoda dnes ve svém závodě v Kvasinách vyrobila první vůz ŠKODA Superb Combi. Stal se jím Superb Combi 2.0 TDI v metalickém odstínu bílá Moon, určený pro domácí český trh. Nová ŠKODA Superb Combi nastavuje ve svém segmentu nová měřítka prostornosti, komfortu, bezpečnosti, konektivity a ekologie. Zaujme svým emocionálním, dynamicky-elegantním designem. Prodej nového modelu bude zahájen v září.

Pro zahájení výroby nové generace modelů ŠKODA Superb a ŠKODA Superb Combi vynaložila automobilka v závodě Kvasiny rozsáhlé investice do nových výrobních technologií, do montáže a logistických ploch.

Závod v Kvasinách je jedním ze tří výrobních závodů značky ŠKODA v České republice. V současné době zaměstnává zhruba 4 500 lidí. Vedle nového Superbu Combi zde od poloviny března sjíždí z linek také nová limuzína Superb. Kromě toho se v závodě v Kvasinách vyrábí také ŠKODA Yeti. V následujících letech budou jak závod, tak i jeho veřejná infrastruktura rozsáhle modernizovány a rozšířeny. Do roku 2018 vytvoří ŠKODA AUTO v Kvasinách až 1 300 nových pracovních míst a výrobní kapacita vzroste až na 280 000 vozů ročně. V následujících třech letech proto automobilka v Kvasinách investuje zhruba 7,2 miliardy korun.

.

« »