2166

Tesla jako pohřebák nebo elegantní Shooting Brake: Pro nizozemského úpravce žádný problém

3. 5. 2023 • Novinky, Zajímavosti

Sníte o vlastním speciálně upraveném autě? S dostatkem peněz to není problém. RemetzCar je úpravce, který je otevřený novým nápadům. Stačí mít dost peněz a šikovní konstruktéři a designéři rádi splní váš sen. Takový byl i příběh dánského sběratele aut Florist de Raadta.

Dán je zamilovaný do karoserie typu Shooting Brake a slabost má i pro elektromobily. Vlastní Teslu poslal do garáží úpravce, aby získal auto svých snů. Firma má s podobnými požadavky klientů zkušenosti a v minulosti například přestavěl Teslu na pohřební vůz.

5b0fce173bdfb

Předělaná Tesla má zachovanou vnitřní strukturu včetně deformačních zón. Změna se dotkla hlavně vzhledu. Prioritou pro budoucího majitele nebyl objem kufru, ale elegantní linie Shooting Brake karoserie. Výraznou proměnou musela projít zejména zadní část s novým víkem kufru a zadním spoilerem.

Nové jsou C-sloupky a boční hliníkové panely, které museli konstruktéři natáhnout. Designéři se však věnovali i drobnostem, jako je ukrytý stěrač zadního okna a nové třetí brzdové světlo.

Nedotčené zůstaly například dveře, přední a zadní nárazník a také interiérové části. Auto bylo nastříkané zelenou barvou British Racing Green a stejný odstín byl použit i na oživení některých interiérových částí. Tesla Model S Shooting Brake nebude jediným svého druhu. RemetzCar plánuje předělat stejným způsobem dalších 20 kusů Tesly Model S.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz