458394

Volkswagen T-Roc R 4×4 bude mít 300 koní!

5. 9. 2018 • Novinky, Zajímavosti

Standardní T-Roc má výborný podvozek. Do asfaltu se opírá podobně šikovně jako Volkswagen Golf, a tak se ve Wolfsburgu rozhodli, že toho využijí. Nabídnou T-Roc R s výkonem 221 kW, pohonem všech kol a dost možná i zajímavými jízdními vlastnostmi.

V posledních dnech prosákly na veřejnost fotografie z horlivého testování Volkswagenu. Jeho kompaktní SUV, nebo chcete-li crossover se na fotografiích prohání v okolí Severní smyčky okruhu Nürburgring. Velké brzdy, odlehčená kola s nízkoprofilovými pneumatikami, hned čtveřice výfuků a zatmavená přední světla dávají tušit, že tohle nebude tak úplně normální rodinný crossover.

Vyfocený T-Roc se sníženým podvozkem má evidentně sportovní ambice, a protože se už delší dobu šíří informace o jeho přípravě, máme jasno. Bude to vlastně takový Golf R na chůdách. Nabídne totiž nejen podobný mix vlastností, ale vzhledem ke skutečnosti, že stojí i na stejné platformě, bude i velmi podobně jezdit. Jen možná o maličko míň agresivně kvůli vyššímu těžišti. To se ale dá dohnat nastavením, vzpomeňte třeba na BMW X5 M. O něm se rozhodně nedá říct, že by nezatáčelo, nebo snad nebylo dostatečně agresivní v projevu. Tak uvidíme.

Přerostlý Golfík
Pokud by se nové auto Volkswagenu opravdu povedlo, započal by svým výtvorem v podstatě novou kategorii hot-crossoverů, do které byste se zamhouřením obou očí mohli doposud řadit jen Mercedes GLA 45 AMG 4Matic. A my myslíme, že by takovou kategorii započal úspěšně. O podobná auta je totiž v poslední době nebývalý zájem (ano, žijeme zkrátka v bláznivých časech) a vzhledem ke kvalitám motoru 2.0 TSI, který umí jezdit rychle a zároveň úsporně, a který se také s jistotou objeví v rychlém T-Rocu, by chystaná novinka mohla vejít v oblibu.

My jen dodáme, že technická specifikace by měla věrně kopírovat současný Golf R. To znamená výkon okolo 221kW (300 koní), točivý moment na hranici 380 Nm, pohon všech kol a s nejvyšší pravděpodobností také výlučně dvouspojkovou převodovku DSG s funkcí launch controlu. Tak co, Golf R, nebo T-Roc R? Hodíte si mincí?

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/