getfile

Vrchol obžérství! Mercedes třídy S Cabrio má přes 1000 koní

19. 9. 2018 • Novinky, Zajímavosti

Když někdo opravdu ví, co je dobré a miluje luxusní vozy, pořídí si to nejlepší cabrio na trhu. Ten, kdo na to opravdu má, sáhne po variantě S63 s výkonem přes 600 koní. Jenomže co když je to pořád málo?

Troufáme si tvrdit, že lidé, kteří budou mít o podobný vůz zájem v České republice, bychom spočítali na prstech jedné ruky. Tohle je totiž asi to nejzbytečnější auto na naší planetě, přesto vzniklo a my jej už od pohledu milujeme.

O tom, že třída S utekla zbytku konkurence mílovými kroky, nemusí být sporu. Mercedes v luxusní kategorii zkrátka vždy byl, je a nejspíš i bude nejlepší. Ale co když vám ani to nejlepší nestačí? Německý úpravce Posaidon do toho šel po hlavě, a ačkoliv vůz nechal vzhledově beze změn, techniku řádně upravil.

Vzteklá bestie
Výsledkem je astronomický výkon 1005 koní a jen těžko představitelný točivý moment 1400 Nm, který už vážně připomíná spíš mořskou jachtu než vůz na běžné silnice. Kvůli takové porci výkonu musela být radikálně přepracována i dvouspojková sedmistupňová převodovka SpeedShift. Jistě si nemusíme zmiňovat, že tohle 5,5litrové monstrum s dvěma turby poskytuje až nesmyslnou dynamiku. Ano, správně, pod kapotou vozu není 4litr, jak tomu u této generace bývá, ale nachází se zde starší osmiválec, který Mercedes přestal vyrábět jenom kvůli emisní zátěži. Byl například i v modelu Mercedes McLaren SLR.

Více než 2tunové cabrio zrychlí z 0-100 km/h pod 3 vteřiny a rozjede se klidně i na 350 km/h. Dál už úpravce auto pustit nechtěl. Musel by zaprvé rozhodit převody a prodloužit minimálně poslední dva, aby Sko mohlo jet ještě rychleji a pak – vážně někdo potřebuje s takto velkým kabrioletem jezdit přes 300 km/h? No schválně, řekněte! Co si myslíte o tomto úchvatném peklostroji?

.

« »

MENU