pogea-racing-abarth-500-7

404 koní ve Fiatu 500! Pogea Racing Abarth 500 je neskutečný!

25. 3. 2017 • Novinky, Tuning

Milé retro autíčko Fiat 500 není třeba představovat, je to skvělý městský vůz, který se díky továrnímu tuningu Abarth umí proměnit v pořádnou bestii. A přestože existuje několik opravdu šílených verzí Abarthu, tak ni jedna z nich nedosáhla statutu absurdní šílenosti. O to se postarala až Pogea Racing, která si řekla, že ve vém Fiatu 500 nutně potřebujete 404 koní a 445 Nm. krouťák… A ano, potřebujeme, nutně!

Nejvtipnější je fakt, že motor stále zůstal původní – tedy turbem přeplňovaná benzínová 1.4!I když původní toho na něm nakonec vlastně moc nezůstalo. Motor dostal nové písty, nové turbodmychadlo, vyměněny byly také kliková a vačková hřídel a modifikované muselo být chlazení. K tomu je tu ale ještě spousta dalších “drobností” jako nová spojka, upravená převodovka, speciální pneumatiky Michelin Pilot Sport, které doplňuje sportovní snížený podvozek KW Clubsport a velké 322mm brzdové kotouče.

V řeči čísel pak tento malý ďábel vystřeli na stovku za 4,7 sekundy a uhání až 288 km/h. Zrychlení z nuly by samozřejmě leckdo čekal lepší, ale dle výrobce auto neumí takový výkon přenést na silnici… krásná to zbytečnost. Holt přední náhon zůstal zachován.

Samozřejmě nechybí ani adekvátně brutální bodykit a ten je převážně z karbonu. Cenovka za tuto úpravu činí 1.6 miliónu korun.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz