59e22536102a3

5 nejspolehlivějších ojetých vozů na trhu

13. 12. 2017 • Novinky, Zajímavosti

Na otázku, jaké auto je zaručeně spolehlivé, není možné jednoznačně odpovědět. Jsou však vozy, které jsou prokazatelně spolehlivější než ostatní. V tomto článku se můžete podívat na pět ojetin, které svou spolehlivostí vynikají.

1. Škoda Octavia (od roku výroby 2009)

Škoda Octavia je v ČR dlouhodobě nejprodávanějším vozem podle všech statistik. Velkou výhodou je velká dostupnost a přívětivá cena všech náhradních dílů a také skvělé jízdní vlastnosti. K dispozici je u nás také rozsáhlá síť autorizovaných servisů.

Škoda Octavia druhé generace po faceliftu s naftovým motorem 1.9 TDI o výkonu 77 kW se řadí mezi nejspolehlivější motorizace a vyznačuje se vysokou mechanickou odolností. Motor nemá problém s bezproblémovým najetím několika stovek tisíc kilometrů.

TIP: Víte, na co si dát pozor při koupi ojetého vozu? Podívejte se na 8 rad při koupi ojetého auta.

2. Ford Focus (druhá a třetí generace)

Ford Focus patří k nejoblíbenějším vozům v Evropě. Na trhu ojetin je jedním z nejprodávanějších ojetých vozů hlavně díky rozumné ceně, nízké spotřebě, dostupnému servisu a levným náhradním dílům. Nejžádanějším motorem je 1.6 TDCi. Fordy obecně jsou sice citlivější na péči, ale při slušném zacházení jsou velmi spolehlivými vozy.

3. Volkswagen Golf Cabrio

Šestá generace Golfu s plátěnou střechou, místo pevné plechové, se vyrábí od jara roku 2011. Pokud toužíte po kvalitním Cabriu za dostupnou cenu, tento model bude právě pro vás. Dostanete vysoký standard provedení interiéru i exteriéru, perfektní jízdní vlastnosti a výkonný motor s tichým během.

TIP: Pokud hledáte kvalitní ojetý vůz německého výrobce, podívejte se na nabídku ojetých vozů Volkswagen u autorizovaného prodejce AutoOpat.

4. Volkswagen Bora TDI

Volkswagen Bora je postavený na kvalitních základech modelu Golf, které vynikají svou houževnatostí. Nabízí pohon 4×4 který oceníte převážně v zimě.

Tento vůz znamená především kvalitní materiály, velmi dobré dílenské zpracování a perfektní funkčnost i při velmi vysokém nájezdu.

TIP: Přečtěte si, na co nezapomenout při koupi ojetého auta.

5. Škoda Rapid 1.2 TSI

Motorová jednotka 1.2 TSI je v Rapidu takřka malý zázrak. Překvapí svou pružností, kultivovaností, dynamikou a spotřebou mimo město s přehledem pod pět litrů.

Škoda Rapid je navíc konstrukčně velmi jednoduchým vozem a většinu servisních prací lze zvládnout svépomocí. Díly jsou levné a plno jich bude i v druhovýrobě. A navíc se Rapid nekrade tak často jako Octavia.

.

« »

MENU