citroen-c6-2008

Citroen ukončil produkci C6

19. 12. 2012 • Novinky

Dneškem počínaje definitivně končí produkce nejluxusnějšího Citroenu, modelu C6. Vůz tak jak se vyráběl dodnes, byl poprvé spuštěn do prodeje v roce 2005 a doposud byl vlajkovou lodí značky. Bohužel prodeje C6 postupně klesaly, až se dostaly na současnou hodnotu 556 vozů za prvních deset měsíců roku 2012. Kvůli těmto číslům se rozhodlo vedení Citroenu uzavřít výrobní linky ve francouzském Rennes, kde byl vůz vyráběn v továrně Peugeot-Citroen.

Plusem pro C6 nebyla ani nabídka motorů nebo příslušenství. Například v ceníku českého Citroenu nalezneme pouze jednu jedinou variantu C6 a to sice s motorem 3.0 HDi, napojeným na automatickou převodovku, a pouze v jednom stupni výbavy s příplatkovým paketem. Na druhou stranu nutno říci, že za cenu 1 504 900 korun, obsahuje vůz velmi nadprůměrnou výbavu a poskytne i solidní prostor pro cestující a výkon k cestování.

Ani konkurenčnímu Francouzi, Renaultu Latitude se nedaří tak, jak by si to jeho prodejci představovali, přeznačkovaného Samsungu SM5 se prodalo za tento rok 3 792 kusů, což je o 59 procent nižší číslo, než v minulém roce.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz