1459455018803132852

Koncept McLarenu P1 míří do Paříže!

20. 9. 2012 • Novinky

Britský výrobce supersportovních vozů poslal do světa první oficiální informace a detaily o novém nástupci legendárního modelu F1, který byl po dlouhá léta nejrychlejším vozem světa.

Jeho nástupce jsme tu zatím měli pouze na špionážních fotkách pod dokonalou kamufláží, ale nyní sám McLaren vypustil na veřejnost odhalený koncept tohoto vozu, jenž se nám ukáže ve své celé kráse na pařížském autosalonu, který vypukne již za 9 dní. Do prodeje by pak měl nástupce “eF-jedničky” jít tzv. “do roka a do dne”. :-D

Jak jistě vidíte, design P1 má několik prvků inspirovaným současným modelem McLarenu MP4-12C, ovšem zde je zbáno více na aerodynamiku a agresivitu.

I když McLaren odmítl vydat veřejnosti parametry výkonu a rychlosti, generální ředitel Antony Sheriff řekl: “Naším cílem není mít nutně nejrychlejší vůz světa, P1 bude dbát na to, aby se stal nejvíce vzrušujícím, nejschopnějším, nejdynamičtějším a technologicky nejvyspělejším vozem, který kdy kdo vyrobil pro používání na běžných silnicích”. Čemuž určitě nemáme důvod nevěřit…

I přes to, předchozí zprávy a informace naznačují, že bude P1 vybavena dvojitě přeplňovaným osmiválcem o objemu 3,8 litru, kterému dopomůže navíc systém KERS, který střádá energii při brždění a je schopen následně poskytnout nějaký ten výkon navíc. To by v kombinaci mělo dávat něco okolo 960 koní a zrychlení na 100 km/h by tedy mělo proběhnout za 2,8 sekundy. Maximální rychlost by pak měla činit šílených 384 km/h.

Na potvrzení těchto informací si ale musíme počkat na tiskovou konferenci McLaren Automotive, která je naplánována na čtvrtek 27. září 2012 v 17:45 hodin (tedy dva dny před zahájením autosalonu). :)

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY