p90274832_highres_mini-electric-concep

MINI na autosalonu IAA představí čistě elektrickou studii MINI Electric Concept

31. 8. 2017 • Novinky

MINI využívá mezinárodního autosalonu IAA 2017 ve Frankfurtu nad Mohanem k představení vlastního pojetí budoucí městské mobility – v podobě MINI Electric Concept. Tento koncept, který byl navržen pro používání v městských aglomeracích, je oknem do budoucnosti toho, jak by mohla vypadat čistě elektrická každodenní mobilita v příštích letech. MINI Electric Concept do doby elektrické mobility přináší ikonický design, tradici a jedinečný pocit jízdy jako v motokáře značky MINI. Plně elektrický sériový model představí MINI v roce 2019.

„Systematická elektrifikace značky a produktového portfolia je základem strategie NUMBER ONE > NEXT společnosti BMW Group. MINI Electric Concept nabízí vzrušující vizi plně elektrického sériového automobilu. MINI a elektrifikace se k sobě dokonale hodí,“ podotýká Harald Krüger, předseda představenstva společnosti BMW AG.

Městskou mobilitu má MINI zakomponovánu ve své DNA; město je jeho přirozeným útočištěm. A skutečně, toto prostředí a jeho specifické nároky kladené na automobil představují základ, na němž konstruktéři MINI stvořili MINI Electric Concept. Pohotově reagující systém pohonu, dokonale naladěný podvozek a použití aerodynamických doplňků garantují typickou jízdní dynamiku MINI a dobrý akční rádius. Tohle vše dohromady činí z MINI Electric Concept vysoce atraktivní ekologické řešení současných výzev, kterým čelí osobní mobilita ve městech a jejich okolí.

„Díky svým charakteristickým jízdním vlastnostem připomínajícím motokáru a výkonnému elektromotoru je MINI Electric Concept řidičsky zábavné a zároveň vhodné pro každodenní používání – a k tomu neprodukuje žádné emise. Tak si u MINI představujeme elektromobilitu dnů budoucích,“ říká Peter Schwarzenbauer, člen představenstva BMW AG, odpovědný za MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad.

MINI – průkopník elektromobility v BMW Group.
Je to skoro deset let od doby, co MINI podniklo významný a průkopnický krok s vozem MINI E a v rámci celé BMW Group položilo základy vývoje řešení elektrické motility pro sériovou výrobu. MINI E, poprvé představené v roce 2008, bylo prvním elektromobilem společnosti BMW Group, který v běžném provozu řídili soukromí uživatelé, což byla součást rozsáhlého testování v praxi. Zkušebního testovacího provozu po celém světě se zúčastnilo přes 600 vozů MINI E. Všechny tyto automobily přispěly k získání důležitých informací z oblasti reálného používání čistě elektrických vozidel a tyto poznatky byly následně začleněny do vývoje BMW i3. Díky svému dynamickému zrychlení a ovladatelnosti nabídlo MINI E řidiči také potěšení z jízdy. Jako první plug-in hybridní model britské prémiové značky bylo na jaře roku 2017 představeno MINI Cooper S E Countryman ALL4. Nová modelová varianta dovoluje vůbec poprvé čistě elektrickou, lokálně bezemisní jízdu. Plně elektrické MINI Electric Concept představuje plynulé pokračování této pokrevní linie. V budoucnu budou všechny elektrifikované vozy značky MINI sloučeny pod jednotné označení „MINI Electric“.

Nezaměnitelně MINI – design.
„MINI Electric Concept je typickým MINI. Je kompaktní, agilní, prostě ideální společník pro každodenní jízdu. Zároveň přináší zcela novou představu o sportovním duchu,“ vysvětluje Adrian van Hooydonk, senior viceprezident BMW Group Design. „Aerodynamika a lehká konstrukce nejsou důležité pouze ve světě motoristického sportu, jsou také podstatnými faktory pro maximalizaci dojezdu čistě na elektřinu. Plochy vozu v sobě snoubí preciznost a současnou zřetelnost, dodatečně přispívající k aerodynamicky účinnému charakteru vozu. Nápadné akcenty a živé kontrasty navíc exteriéru dodávají nezaměnitelný MINI styl.“

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/