toyota-supra-vs-bmw-z4-drag-race

Na to se čekalo: Toyota Supra proti BMW Z4 ve sprintu. Které je rychlejší?

6. 7. 2019 • Novinky, Zajímavosti

Není tajemství, že nejnovější generace vozu Toyota Supra je postavena na základech současné generace BMW Z4. Ve skutečnosti jsou obě auta tak podobná, že mají téměř stejný interiér, infotainment a ano, stejný motor B58, tedy třílitrovou řadovou šestku od mnichovských inženýrů. Jo, to JDM fanoušci zkousávají těžko, ale stejně těžce by Toyota sháněla lepší motor, natož pak řadový.

Ale opravdu, jak rozdílné je každé z těchto aut, pokud jde o výkon a rychlost? Jsme si jisti, že je to otázka, na kterou byste chtěli znát odpověď. Dobrá zpráva, youtube pořad CarWow postavil obě auta vedle sebe a nechal je odsprintovat!

Jak již bylo zmíněno, obě auta používají šestiválcový motor BMW, který produkuje výkon 335 koní (250 kW) a 500 Newtonmetrů krouticího momentu. Na zadní kola je výkon přenášen pomocí osmistupňové automatické převodovky ZF. Už delší dobu kolují výsledky měření výkonu nové Supry na brzdě a ty odhalují, že Toyota o výkonu auta lže. Reálně je totiž mnohem vyšší! Japonci si motor zřejmě dodatečně upravili. Měření nezávislých jednotlivců (novináři, majitelé) odhalili výkon přes 380 koní.

Jak dokazuje i toto video, rozdíl v rychlosti obou aut je zcela zřejmý. Jasně, Z4 je o něco těžší (asi o 40 kg, což není moc). Je tedy jednoznačné, který výrobce využil potenciál tohoto špičkového motoru lépe.

.

« »

MENU