IMG_9599

Reportáž: Divize TouringAutocross

27. 8. 2014 • Novinky, Reportáže, Sport, Zajímavosti

Již šesté letošní evropské vítězství ze sedmi podniků vybojoval v Přerově Tamás Kárai z maďarska zajistil si tím s předstihem obhájení mistrovského titulu. Druhé místo je letošním nejlepším výsledkem Otakara Výborného, bronzem pak vyrovnal své letošní maximum Miroslav Neumann.
V Přerově byly vypsány, jako na každém závodě mistrovství Evropy, čtyři divize. Junior buggy, Tourning Autocross (plechová auta), Buggy 1600 (do 1600 m3) a Super Buggy (čtyřlitrové buggy).

Tentokrát jsem se zaměřil na divizi Tourning Autocross, ve které startovalo sedmnáct jezdců kteří přijeli bojovat o další evropské body v kategorii TouringAutocross. Premiéru v této divizi absolvoval Martin Samohýl se Škodou Fabia. Sobota nicméně patřila největším favoritům. V měřených trénincích byl nejrychlejší Václav Fejfar o pouhé dvě setiny vteřiny před Tamásem Káraiem, devět setin pak ztrácel Otakar Výborný. V neděli si připsali „jedničky“ Kárai a Výborný a zajistili si finálový start z první řadyPrvní finálovou řadu doplnil Ladislav BrožekPrávo volby čtvrté pozice si dvěma druhými místy vybojoval Miroslav Neumann, Ze třetí řady měl do finále startovat Martin Samohýl, jeho místo na roštu však zůstalo prázdné. Důvod odstoupení byl prasklý diferenciál na jeho voze.
Ve finále se ujal vedení Tamás Kárai a udržel ho až do cíle, přestože mu dlouho dýchal na záda Otakar Výborný. Pro něj je druhé místo i tak nejlepším dosavadním výsledkem sezóny a v průběžné klasifikaci se posunul na čtvrtou příčku.