934335940508840426

Volkswagen T6 oficiálně představen!

16. 4. 2015 • Novinky

Volkswagen dlouho napínal své příznivce s informacemi o nové generaci kultovní dodávky řady T. Nyní je ale nová (v pořadí již šestá) generace oficiálně na světě. Co se tedy od generace předchozí změnilo?

Vzhled

Na první pohled je zcela patrné, že šestá generace dostala nové přední světlomety, mřížku chladiče a nový nárazník s většími nasávacími otvory. Nově si ale můžeme všimnou také jednou linií spojené podběhy kol a nových zrcátek. V zadní části je to jednodušší. Nové je zde víko zavazadlového prostoru s integrovaným spojlerem a zadní světlomety, které dostaly modernější design a hranatější tvar. Samozřejmě je tu také nový a zaoblenější zadní nárazník, s odrazkami nově umístěnými v řadě pod zadními světly.

Interiér a technologie

Největší změny se však odehrály v interiéru vozu. Do nové generace se nastěhovaly kvalitnější materiály a zcela pozměněná ergonomie. Dotykový displej s tlačítky je převzat z aktuálních modelů VW (například Golf či Polo) a stejné je to s ovládáním klimatizace, vyhříváním sedadel, oken apod. Tyto ovládací prvky byly opět převzaty s aktuální modelové řady a Volkswagen tak chce svou dodávku více přiblížit osobním vozům. Volant je také modernější a může být samozřejmě potažen kůží, opět převzat z aktuálních VW. (Vše je samozřejmě součástí příplatkové výbavy).

Přibyl například držák nápojů po levé ruce nad nově tvarovaným výdechem klimatizace, nová přístrojová deska a pár nových odkládacích prostor. Řadící páka mimochodem zůstala pěkně při ruce – hned vedle volantu.

Interiér ale také skrývá nové technologie. Dotykový displej, který jsem zmiňoval výše, má velikost 6,33 palce a obsahuje senzory pohybu. To funguje ostatně jako u všech VW, Audi, Škodovek či Seatů. Pokud řidič (či spolujezdec) svou ruku přiblíží dotykovému displeji, zobrazí se automaticky panel nastavení v režimu zobrazení. Na přání ale můžete mít také dvoubarevná alcantarová sedadla.

Do T6 se ale dostaly také technické vymoženosti, které této dodávce byly doposud cizí. Budou však jako součást volitelné výbavy a jedná se například o aktivní radarový tempomat, automatické nouzové brždění (součástí City systému), systém Light Assist dálkových světel či adaptivní podvozek.

Limitovaná edice

Na oslavu 65 let a při příležitosti uvedení na trh nové generace, přichází VW také s nabídkou limitované edice, pojmenovanou čistě a jasně “šestá generace”. Pro tu bude sloužit Multivan ve výbavě Comfortline a jako standard dostanete LED světlomety, tónovaná okna a několik chromových lišt. na přání se bude dodávat také dvoubarevný lak karoserie a 18” s retro designem.

Motory

Motory převezme šestá generace Transporteru také ze stávající řady koncernových modelů. Samozřejmě se bude jednat o dvoulitrový turbodiesel 2.0 TDI, a to rovnou ve čtyřech různých variantách. Základní model dostane výkon 62 kW (84 koní), druhá v pořadí 75 kW (102 koní) a třetí varianta, která bude jistě tou nejvíce chtěnou, bude poskytovat výkon 110 kW (150 koní). Pro milovníky velmi svižné jízdy bude ale v nabídce také verze s celými 150 kiloWatty (tedy 204 koňmi), a to už udělá z Transporteru/Multivanu vcelku rychlou dodávku.

V nabídce ale bude samozřejmě také benzínový agregát, a to konkrétně 2.0 TSI, ve dvou variantách výkonu. Stejně jako poslední dvě varianty motoru 2.0 TDI bude mít 110 a 150 kW. Logicky ale menší točivý moment.

Všechny agregáty budou mimochodem vybaveny systémem Start/Stop a VW udává, že nová generace bude úspornější zhruba o 15% oproti T5.

Již za pár dní budete moci Volkswagen T6 objednávat a jeho cena bude startovat na 23 035 Eurech za model Transporter 62 kW, což je cca 631 000 Kč. Za základní Multivan s výbavou Conceptline a taktéž 62 kiloWattovým turbodieselem pak dáte 29 952 Eur (cca 821 000 Kč).

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/