mercedes-benz-g20_5a4dfbc00dc0f

Podoba nové generace Mercedesu třídy G unikla ještě před premiérou

6. 1. 2018 • Novinky

14. ledna, to je oficiální datum premiéry nové generace Třídy G od Mercedesu na autosalonu v Detroitu. Na internet se ale podoba automobilu dostala už teď. katalogové fotografie novinky se podařilo získat holandskému magazínu AutoWeek.nl a my můžeme tleskat, že legendární G Wagen prodělal jen minimální kosmetické změny. Nenechte se ale zmást, je to v podstatě nové auto, které nabídne tu nejmodernější techniku, luxusní kabinu a naštěstí i stále extrémní terénní výbavu.

Nejviditelnější změnou jsou nové světlomety s LED kroužky denního svícení, omlazený přední nárazník a trochu pozměněná mřížka chladiče. LED diody teď najdeme rovněž v klasických směrovkách na rozích přídě. Mírně byla upravena i záď, která nabídne jiný nárazník a nové diodové světlomety. Nechybí ani typické rezervní kolo na pátých dveřích.

To interiér zaznamenal změnu daleko větší a je zcela nový a nese se v duchu současných Mercedesů, který nastolila třída S. Najdeme zde tak dvojici obřích displejů, nový multifunkční volant, typický touchpad pro ovládání infoteinmentu a také mnohem kvalitnější materiály napříč celému interiéru. Tohle je ráj vyvolených!

Automobilka potvrzuje zachování žebřinového rámu, uzávěrky předního, zadního i mezinápravového diferenciálu nebo redukční převodovky. Novinkou však bude nezávislé lichoběžníkové zavěšení vpředu, to je upevněno přímo k žebřinovému rámu bez pomocného rámu, když speciální upevňovací body zajišťují co nejvyšší světlou výšku. Vzadu zůstane tuhá náprava. Mercedes slibuje světlou výšku 241 mm (předchůdce nabízí 235 mm) a brodivost 700 mm, což je o 100 mm více než dosud. Nájezdový úhel má vpředu činit 31°, vzadu 30°, přechodový má hodnotu 26°.

Pod kapotou budou nové řadové šestiválce z modernizované třídy S a obligátní benzínový V8. Nejsilnější AMG varianta si stále ponechává absurdně výkonný dvanáctiválec. Zdá se, že ve světě třídy G je i v nové generaci svět naprosto v pořádku a už teď se těšíme na testovací týden za jeho volantem.

.

« »

MENU