rsr-octavia-11-2

Rodinná Octavia kombi s výkonem 470 koní? V Česku jedna taková je.

26. 10. 2017 • Novinky, Tuning, Zajímavosti

Škoda Octavia RS ve verzi kombi rozhodně nepatří mezi sportovní vozy a už vůbec není vyhledávaná jako předmět pořádných tuningových úprav. V Česku se ale několik nadšenců najde a občas umí opravdu překvapit svým finálním výtvorem. Mezi ty vkusnější patří i zmíněná Octavia Kombi, kterou má na svědomí český úpravce RSR-Performance, který to pojal zcela správně – primárně odladil techniku pod kapotou!

Na motoru 2.0 TSi se změnilo opravdu hodně. Zmíníme třeba řídící jednotku REVO Stage 4, karbonové sání, palivovou pumpu a především hybridní turbodmychadlo REVO IS38ETR. Nechybí ani mezichladič nebo upravený vzduchový podvozek včetně předních ramen a nápravic. Krocení výkonu zajišťují větší brzdy a také speciální spojka. Vůz je vybaven manuální převodovkou, která je schopna tento nápor vydržet, DSG by se roztrhlo. O odvod zplodin se stará kompletně upravený výfukový systém už od svodů. Vůz je pak posazený na dvacetipalcových kolech a samotná karoserie nenese žádnou změnu oproti běžné Octavii RS a nebýt vzduchového podvozku, byl by to dokonalý “sleeper”.

A kolik je tedy finální výkon? Přes 470 koní! V rodinné Octavii kombi. Líbí se vám a dovedete si s ní představit brázdit naše silnice?

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz