XC90-Excellence-2

Volvo XC90 Excellence

16. 4. 2015 • Novinky

Volvo představilo luxusní verzi modelu XC90, která plánuje zaútočit na pozice Rnage Roveru. Jmenuje se Excellence a kromě několika změn exteriéru, nabídne především špičkově vybavený interiér, jehož dominantou je dvojice oddělených zadních sedadel.

Interiér největšího SUV švédské značky tak dostal poněkud limuzínovité pojetí. Zadní sedadla nyní mají více prostoru před sebou, disponují vyhříváním a odvětráváním a mají masážní funkci. Zadní pasažéři mají k dispozici každý po jednom dotykovém displeji, výklopné stolečky, ledničku, chlazené a vyhřívané držáky nápojů a dokonce i křišťálové sklenice vyrobené švédskými sklenáři. Kolem pasažérů se nachází více koženého čalounění a také větší počet prvků ambientního osvětlení.

Navenek na první pohled přibyly jen chromované lišty sloupků, ale důležité jsou i nové pneumatiky Pirelli, generující méně hluku. Volvu se tak podařilo snížit hluk v interiéru na naprosté minimum, což se dá změnit pomocí audiosystému Bowers & Wilkins s devatenácti reproduktory. Pro zaručeně čerstvý vzduch zabudovalo Volvo ionizátor.

Luxusní varianta XC90 si zažije svůj debut na veřejnosti příští týden u příležitosti Auto Shanghai 2015.

.

« »