1516825428-nove_psolicejni_superby-2

Vybrali jsme detaily, podle kterých poznáte tajné policejní superby

7. 6. 2024 • Novinky, Zajímavosti

Dopravní policie rozšířila flotilu automobilů pro skrytý dohled o 38 speciálů. Vozy slouží ve všech krajích České republiky především jako hlídkové a stíhací automobily. Všechna auta jsou neoznačená a záměrně vybavená tak, aby byla pro běžného řidiče prakticky nezpozorovatelná. Naštěstí stále existuje několik zřetelně viditelných prvků, podle kterých policejní Superb můžete odhalit.

1. Celá flotila je tvořena výhradně karoserií liftback v šedé, černé, zelené a bílé barvě. Jiných superbů se tedy bát nemusíte.
2. Mřížka chladiče vozidla nemá ozdobné chromované lišty
3. Uprostřed čelního skla jde dobře zahlédnout velkou kameru
4. V horní části čelního skla jsou majáky
5. Policejní superby mají nezvykle velké antény (nejsnadněji rozpoznatelný prvek)
6. Majáky lze zahlédnout i v horních rozích zadního okna, včetně diodové tabulky pro nápis sdělení řidičům (ta je umístěna naopak dole)

Důležité je mít na paměti, že tyto vozy umí měřit rychlost, když stojí i jedou, umí také měřit průměrnou rychlost a změří auta před sebou, vedle sebe i za sebou a to na vzdálenost až 400 metrů. Stíhací superby jsou osazeny vrcholným pohonným ústrojím. To znamená přeplňovaný benzínový čtyřválec 2.0 TSI o výkonu 280 koní (206 kW), šestistupňovou automatickou dvouspojkovou převodovku DSG a pohon všech kol. Maximální rychlost by měla přesáhnout 250 km/h.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz