57042c3a-inkas-superior-apc-1

Offroad pro pořádné chlapy! Inkas Superior APC/AMEV 4×4

11. 10. 2018 • Novinky, Zajímavosti

Také vám dnešní móda nafouknutých SUV, které ale v terénu často moc neumějí, připadá směšná? Máme pro vás řešení! Pochází z Kanady, odolá jakémukoliv počasí a dokonce v něm na vás mohou i střílet z bazuky.

Jasně, při pohledu na Inkas Superior se člověku vybaví spíše přepadová akce námořní pěchoty, kanadský výrobce svůj model ale nabízí i civilistům a podle slov samotné značky se prý hodí pro každého, kdo potřebuje opravdu „tvrdou káru“!

Vozidlo je označováno zkratkami APC a AMEV, které v překladu znamenají Armored Personnel Carrier (Obrněné vozidlo určené k přepravě osob) a Armored Medical Evacuation Vehicle (Obrněné vozidlo určené k nouzové záchranné evakuaci), vyrazit si s ním ale třeba jen na nákup mezi bandu SUVčkářů musí mít neskutečný styl.

Odolá průrazným střelám i bazuce

Auto splňuje balistickou ochranu úrovně 7, což je nejvyšší možný stupeň, který je shodný s armádními vozidly složek NATO a odolá i průrazným nábojům ráže 7,62 mm, nebo střelám z bazuky.

Jako běžný uživatel ale spíš oceníte vlastnosti v terénu. Auto prý nepotřebuje běžné cesty, dělá si je samo. Vzhledem k brutálnímu točivému momentu vznětového řadového šestiválce – 1286 N.m a výkonu 330 koní prorazí tohle 15 tunové monstrum i menším lesem. Dokáže přitom odvézt až 8 členů posádky (včetně řidiče), nebo až 14 lidí v případě, že budou sedět na zadních pěchotních lavicích. No a kdybyste náhodou uprostřed divočiny dostali hlad, jsou na střeše i termální kamery a zařízení pro infračervené vidění. Brzy tak najdete nějakou večeři.

Informace, že auto dokáže jezdit rychlostí až 130 km/h, je obdivuhodná, nás by však zajímala spotřeba paliva. Tu výrobce v oficiální tiskové zprávě neuvádí. Stejně jako se nikde nedovídáme cenu. Zabrousili jsme proto na web výrobce, kde visí zajímavá informace ohledně objemu palivové nádrže. Ta má totiž obřích 265 litrů. Bezmála sedmimetrový drobeček bude tedy jistě hladový. Cena je ovšem k dispozici pouze na vyžádání, neboť se odvíjí od konkrétní specifikace, jejichž varianty výrobce střeží pod pokličkou.

Na každý pád, je ale jasné, že právě Inkas Superior APC/AMEV 4×4 stanovuje v kategorii opravdu brutálních vozidel ta nejvyšší měřítka. Takže až budete potřebovat „fakt tvrdou káru“, víte, co hledat.

.

« »

MENU