electric car and gasoline car concept. hand holding gas pump and

Rakousko odmítá zákaz spalovacích motorů: Evropa potřebuje technologickou otevřenost

6. 6. 2024 • Novinky, Zajímavosti

Podle rakouského kancléře Karla Nehammera je načase opět udělat z Evropy atraktivní místo vhodné pro podnikání.

Rakouský kancléř Karl Nehammer svolal kulatý stůl za účasti odborníků, zástupců veřejného sektoru a podnikatelské sféry, se kterými chce diskutovat o společném postupu v otázce plánovaného zákazu spalovacích motorů, který má platit v Evropské unii (EU) pro nová auta od roku 2035. Tento zákaz je ústředním prvkem Zelené dohody EU o boji proti klimatické změně.

Nyní je třeba nastavit kurz pro Evropu jako místo pro podnikání, uvedl kancléř v neděli, přičemž odkázal na volby do Evropského parlamentu (EP), které se v Rakousku uskuteční 9. června. Automobilový průmysl a jeho dodavatelé čelí nadměrným regulacím a zákazům, které snižují atraktivitu Evropy, dodal. V automobilovém sektoru je Čína stále silnější a USA se chovají protekcionisticky, pokračoval Nehammer s tím, že chce zvrátit postupné vyřazování technologií spalovacích motorů.

Evropa potřebuje „technologickou otevřenost“, zdůraznil kancléř a dodal, že je potřeba, aby politici na národní i evropské úrovni začali jednat správně. Podle prohlášení úřadu kancléře se kulatého stolu zúčastní mimo jiné ministr hospodářství Martin Kocher, hejtman spolkové země Štýrsko Christopher Drexler, prezident Svazu rakouského průmyslu Georg Knill, jakož i zástupci společností Magna, BMW a Siemens.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz