fcb120d2-2019-lexus-lc-convertible-concept-6

Lexus LC jako kabrio? Ano, prosím!

11. 1. 2019 • Novinky

Kvůli následující zprávě všichni volejte třikrát sláva a povinně skákejte půl metru do vzduchu. Musíme totiž Japoncům dát najevo, že tohle auto vážně chceme! Lexus do toho v posledních letech opavdu šlape, a tak lidé v automobilce nyní na vážno zvažují, že absurdně dobré kupé, model LC, ještě obohatí o sourozence v podobě kabrioletu. Jo! To je rozhodně zatím ta nejlepší zpráva letošního roku.

Koncept Lexusu LC Convertible bude představen začátkem příštího týdne na chystané výstavě v Detroitu. Nové auto je v porovnání s kupé o 10 milimetrů delší a o 5 milimetrů nižší. Ostatní rozměry zůstaly zachovány. Dostalo však 22 palcová kola v designu lesklého chromu a černého laku a vypadá tak doslova jako futuristický kousek z muzea umění a designu.

Lehká stříška pro vyplnění křivek

Japonci se naštěstí rozhodli na dokonalém designu modelu nic LC neměnit. A tak koncept kabrioletu vypadá stále stejně. Tedy doslova okulahodícně. Lexus se zároveň nezatěžoval se složitým mechanismem pevné skládací střechy, takže LC Convertible Concept dostalo pouze lehký platěný „topík“. Zdroj blízký automobilce však uvádí, že pokud model půjde do sériové výroby, je pevná dvoudílná střecha stále ve hře.

My bychom ale na konceptu vůbec nic neměnili. Hlavně ať je co nejdříve ve výrobě a následně u nás, v redakčním testu, který by ideálně nikdy neměl skončit. Boží auto. A bez střechy bude ještě více požitkářské. A to jsme si mysleli, že už to nejde. Díky, Lexusi!

.

« »

MENU