hyundai_i30_n_line_26_5b5088930866f

Hyundai okoření své modely, dostanou označení N-Line. Prvním je i30

21. 7. 2018 • Novinky

Prvním modelem s označením N-Line se stane i30, ale v budoucnu se dočkáme i dalších vozidel s tímto paketem. Hyundai i30 N udělal korejské automobilce mezi fanoušky sportovně laděných vozů na každý den velkou reklamu. Sportovní vzhled, výborné jízdní vlastnosti a famózní zvuk vzbuzují okamžitě pozornost. Není to však auto pro široké masy. Pro běžného řidiče je až příliš efektivní.

Právě proto přichází kompromis v podobě verze N-Line, který přebírá několik designových prvků přímo z ostrého “Enka”. Patří mezi ně přední a zadní nárazník, který v tomto případě ještě zvýrazní stříbrné linky. K dispozici budou i 18-palcová kola.

Novým prvkem je dvojitá koncovka výfuku. Ostrý i30 N má koncovky výfuku po obou stranách a mají větší průměr. Pocit sportovního auta uvnitř navodí sedadla, volant potažený perforovanou kůží a sportovní řadicí páka. Přitom si však Hyundai zachovává i slušné praktické vlastnosti. Hyundai i30 N-Line však nepřináší pouze vysloveně image změny. Auto je obuté do pneumatik PS4 Michelin Performance, má upravený podvozek a Hyundai slibuje i lepší reakce motoru. V tomto případě mluvíme o motoru 1,4 T-GDI s výkonem 140 koní.

Zatím neznáme, které další modely přijdou ve verzi N-Line, ale určitě bychom uvítali, kdyby se tak stalo v případě i30 Fastback. Verze N-Line by byla v tomto případě alespoň náplastí, protože provokující křivky Fastback si určitě zaslouží ostřejší verzi.

.

« »

MENU