LB-Performance-Ferrari-458-bootay

Ferrari 458 Italia od LB Performance – Aerodynamika především!

22. 9. 2013 • Novinky, Tuning

Vynikající Ferrari 458 ve verzi Spider jsme už měli tu čest otestovat, což si ostatně také můžete přečíst ZDE! Už v tu dobu jsme se doslova rozplývali nad geniálním designem, který má především sloužit také jako ideální řešení průtoku vzduchu a přítlaku. Jenže zrovna na tuto vlastnost se soustředila firma Liberty Walk především a dodala tomuto Ferrari až závodní vzhled…

Jak je skvělé toto Ferrari už zde zmiňovat nemusím, jelikož je vše shrnuto v TESTU. Tím pádem se tedy rovnou můžeme vrhnout na úpravu od již zmíněného japonského tunera Liberty Walk, neboli LB Performance.

Japonci se rozhodli rozšířit štíhlé linie, kterými se 458 pyšní. Celý kit nazvali Widebody a zahrnuje kompletní zakitování karoserie. Rozšířeny byly blatníky a podběhy se zvětšily, aby se do nich vešla nová závodní kola s širokými pneumatikami. Kromě toho má 458 také nové nárazníky, vpředu s pořádnými nasávacími otvory a masivním splitterem a naopak vzadu se do nového nárazníku nainstaloval megalomanský difuzor. Vrcholem tohoto kitu je pak zadní přítlačné křídlo.

U Liberty Walk se ale soustředili také na úpravu 4,5 litrového osmiválce, který točí až 9000 otáček za minutu. Bohužel však LB zatím neuvádí, jak moc se s motorem hýbalo, popř. které komponenty byly vyměněny. Tím pádem bohužel neznáme ani výkon.

A cena? Nyní se raději posaďte. Za tento skoro závodní vzhled zaplatíte celkem 71400 dolarů, což je v přepočtu cca 1 365 000,- Kč.

Mně se tato úprava ale SAKRA líbí!

 

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz