2016-Koenigsegg-Regera-Christian-von-Koenigsegg-1-2560x1600

Koenigsegg pracuje na novém motoru – Má objem 1.6 l a výkon přes 400 koní

16. 5. 2016 • Novinky

Je to sotva několik týdnů, co Koenigsegg s automobilkou Qoros představil motor s bezvačkovou technologií, ale to mu nebrání ve vyvíjení dalších technických kousků, které se zapíší do historie.

Christian Von Koenigsegg říká, že velké automobilky se nesnaží a nevyvíjí tak, jak by mohly. Nechce se jim vrážet tolik peněz do vývoje, když se jim daří prodávat stávající technologie. Sám tak má větší šanci na úspěch. Nyní přichází s něčím nevídaným. Oznamuje, že pracuje na benzinovém čtyřválci o objemu 1.6 l, který má výkon přes 400 koní.

Snížit se má vrtání a zdvih prodloužit, čímž se sníží tepelné ztráty a naroste výkon, k tomu přibude bezvačková technologie, která přidá dalších asi 5% účinnosti a skvost je na světě. Motor nemá mít nové elektrické turbodmychadla, ty jsou prý těžká a složitá. Jaké přeplňování se objeví na jejich místě si však nechal pros sebe.

.

« »

DISKUZE

1 komentář k článku Koenigsegg pracuje na novém motoru – Má objem 1.6 l a výkon přes 400 koní

  1. Nehovorí o spotrebách … rok 1977-1988 BMW motor 1,5L z radu 3 blok oznaceny M10 pouzili v F1 vykon dosahval cca 1000Hp+/- podla plenia turbom ktore stanovila pre kazdu sezonu komisia … setko je to politika co sa pusti na trh ale drzim im palce v niecom prevratnom

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz